We are specialized in fancy packages for Dry Fruits, Sweet, Cakes, Pastries, Chocolates, Gifting Boxes, Corporate Gifting Items and so on. Our unique style and prints of boxes has helped our customers to brand their products in India as well as in abroad. Feel free to contact us with any query you have about Sweet box designing and printing services.










₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 250 Gram |
| Box Material | Cardboard |
| Size | Customized |
| Customized | Yes |
| Material: | Paper |
| Color | Multicolor |
Features:



₹ 4.8 / PieceGet Latest Price
| Box Material | Cardboard |
| Capacity | 250 gm |
| Color | Multicolor |
| Design | Printed |
| Shape | Rectangular |
| Is it Customized | Yes |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 6.7 / PieceGet Latest Price
| Box Material | Cardboard |
| Capacity | 500 gm |
| Color | Multicolor |
| Design | Printed |
| Shape | Square |
| Is it Customized | Yes |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Box Material | Cardboard |
| Capacity | 500 gm |
| Design | Printed |
| Shape | Square |
| Is it Customized | Yes |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 11 / PieceGet Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Customized | Yes |
| Box Capacity | 1-5 Kg |
| Size | 250 gm, 500 gm and 1 kg sizes. |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Paper |
| Color | Blue & White |
This is simple and elegant box, laying more emphasis on the brand image. This box comes with gold stamping. It is one piece box, so it reduces the shipping costs.
This box is available in 250 gm, 500 gm and 1 kg sizes.
Features:









₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Material | Paper |
| Usage | Chocolate Packaging |
| Color | Red & White |
| Material Grade(GSM) | 350 |
| Property | Light Weight, Recyclable |
| Shape | Square |
| Box Capacity | 9 - 12 Pieces |
Features:



₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500 Gram |
| Design | Printed |
| Box Material | Kraft Paper |
| Shape | Square |
| Color | Golden, Brown, White |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Design | Printed |
| Material | Cardboard |
| Size (LXWXH) | 241 mm * 190 mm * 44 mm |
| Shape | Square |
| Capacity (in grams) | 1000 Kg |
| Color | Red |
We are manufacturer and exporter of Sweet and Chocolate Boxes. We keep on developing many new designs for these boxes.We take care of end to end solution from Designing till Shipping boxes.
Sizes:.Features:







₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Design | Printed |
| Material | Cardboard |
| Size (LXWXH) | 175 mm * 125 mm * 38 mm |
| Shape | Square |
| Capacity (in grams) | 500 Gram |
| Color | Green |
| Is It Customized | Customized |
Sizes:
500 gm box: 175 mm * 125 mm * 38 mm
1 kg box: 254 mm * 190 mm * 38 mm
Features:


₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 500 Gram |
| Box Material | Cardboard |
| Size (LXWXH) | 125x125x65 mm |
| Material | Cardboard |
| Brand | Any |
| Size | Size: 125 mm x 125 mm x 65 mm |
| Customized | Yes |
| Shape | Square |
| Design | Printed |
| Material: | Cardboard |


₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Design | Printed |
| Material | Cardboard |
| Capacity (in grams) | 1000 Gram |
| Shape | Square |
| Color | Red |
| Is It Customized | Customized |
Hardik Savla (Director)
Vihaa Print And Pack Private Limited
S.No.57, Union No.1, Building No.1, Mittal Ind.Estate, Plot No.187, Vasai East, Vasai East Ie, Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India









